+48 32 2000 808
export@element.com.pl
MULTI-SUPPLIER OF SPARE PARTS

[PT] Zamienniki
Klasy Premium

[PT] Zamienniki Klasy Premium

​W obecnych uwarunkowaniach prawnych i rynkowych warsztaty blacharsko-lakiernicze rzadko ograniczają się wyłącznie do stosowania części oryginalnych-serwisowych [O], bez używania części alternatywnych [Q] lub [P]. Równocześnie zaufanie warsztatów do jakości części zamiennikowych [P] jest ograniczone, bo zbyt często się zdarza, że ich jakość i problemy z prawidłowym wykonaniem naprawy nie są rekompensowane nawet znacznie niższą ceną części zamiennikowych.

​Szukając swojego miejsca na rynku firma Auto-Elements od początku działalności zwracała większą uwagę na selekcjonowanie najlepszych jakościowo dostawców zamienników i realistyczne oznakowywanie produktów.
Jeszcze przed wprowadzeniem w Polsce unijnych przepisów GVO, w roku 2003 Auto-Elements zarejestrowała w Urzędzie Patentowym znak towarowy eQ-element®, którym odtąd oznakowuje elementy zamiennikowe klasy Premium. Są to zamienniki wyższej jakości, podlegające dodatkowej, niezależnej od producenta, weryfikacji technicznej, w bazach firmy Auto-Elements i na fakturach oznakowywane symbolem [PT].
Wyselekcjonowanie zamienników wyższej klasy eQ-element® okazało się prawdziwym "strzałem w dziesiątkę", które o wiele lat wyprzedziło podobne działania i trendy na rynku.

​Oto cechy charakterystyczne linii wyselekcjonowanych zamienników jakości eQ-element® [PT]:

  • włączenie przez Auto-Elements danego zamiennika do linii eQ-element® wynika zawsze z potwierdzenia jej wysokiego standardu technicznego przez niezależną jednostkę certyfikującą, np. brytyjski Institute Thatcham, hiszpańskie Centro Zaragoza czy niemiecki TÜV, lub z poddania jej dodatkowym, niezależnym badaniom technicznym w laboratorium współpracującego z Auto-Elements renomowanego dystrybutora zachodnioeuropejskiego,
  • Auto-Elements konsekwentnie przestrzega procedur selekcji, a części linii eQ-element® oznakowuje czytelnymi etykietami z zastrzeżonym logo (patrz grafika niżej), co pomaga klientom wybierać lepsze produkty i przystępować do naprawy na zamiennikach z większym prawdopodobieństwem końcowego sukcesu,
  • Auto-Elements na bieżąco analizuje ewentualne uwagi warsztatów do jakości części [PT] i eliminuje z linii eQ-element® produkty, do których pojawiły się zastrzeżenia,
  • co istotne, żelazną zasadą Auto-Elements jest dokonywanie regularnych zakupów produktów z linii eQ-element® w rozsądnych ilościach jednostkowych (bowiem jednorazowe zakupy w wielkich ilościach powodują poważny problem, jeśli jakość danej partii okazuje się niższa i należałoby ją wycofać z linii Premium zamienników oraz obniżyć cenę, natomiast Auto-Elements może sobie pozwolić na taką natychmiastową reakcję).

Podsumowując: w wielu sytuacjach części linii eQ-element® [PT] są optymalnym kompromisem cenowym - są zwykle droższe od "zwykłych" zamienników [P], ale tańsze od oryginałów [O], zapewniając jakość bardziej zbliżoną do [O].

Uwaga: ze względu na niejednoznaczne kryteria przyjmowane na rynku, Auto-Elements ogranicza stosowanie w swoich bazach "miękkiego" oznaczenia części "polecanych" [PJ], a nie poddanych badaniom technicznym, do tych sytuacji, gdy firma ma w ofercie równocześnie "lepszy" i "gorszy" zamiennik do wyboru i pragnie wskazać "lepszy".
 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.