+48 32 2000 808
export@element.com.pl
MULTI-SUPPLIER OF SPARE PARTS

[O] Oryginały
Serwisowe

[O] Oryginały Serwisowe

Auto-Elements dostarcza do polskich warsztatów blacharsko-lakierniczych 100% oryginalnych-serwisowych części nadwozia [O] (w literaturze anglosaskiej OE lub genuine parts) do napraw dowolnej marki samochodu. Firma dysponuje oprogramowaniem IT do doboru części zamiennych jak stacje ASO, a ponadto klientom udostępnia dwa zaawansowane narzędzia IT:

  • aplikację spektrum® do wygodnego wysyłania kompleksowych zapytań o ceny i dostępność (alternatywnie można załączyć elektroniczny kosztorys Audatex, Eurotax, DAT do maila),
  • multi-cennik on-line do samodzielnej wyceny części przez warsztat na podstawie posiadanych numerów OE.

Wygoda współpracy serwisów blacharsko-lakierniczych z Auto-Elements wynika z możliwości zamawiania kompletu części [O] do naprawy dowolnej marki samochodu w cenach hurtowych u jednego dostawcy, zamiast u kilku czy u kilkunastu dealerów.

Idąc dalej, można w Auto-Elements od razu zamówić także części alternatywne [Q-P] (multi-dostawa do warsztatu np. zderzaka, drzwi i listwy drzwi w kategorii [O], reflektora w kategorii [Q] i błotnika przedniego w kategorii [PT], to dla nas typowa sytuacja :-).

Ważna informacja: większość części zamiennych nadwozia używanych do napraw powypadkowych (a zwłaszcza w przypadku nowszych modeli aut) występuje wyłącznie w jakości oryginałów serwisowych [O] i są to tzw. captive parts. Jak wykazały badania statystyczne:

co najwyżej 40% całej populacji części zamiennych używanych do napraw powypadkowych ma skrosowane w bazach elementy alternatywne [Q] lub [P].
Jednak po uwzględnieniu niedokładności krosowania oraz braków w dostępności zamienników, tylko 1/4 do 1/3 ogółu elementów potrzebnych do napraw można zastąpić dostepnymi na rynku częściami [Q-P] i wyłącznie w takim zakresie potrzeby warsztatów blacharsko-lakierniczych mogą zaspokajać tradycyjne hurtownie aftermarketowe.

Na koniec warto przytoczyć ciekawą informację nt. relacji cenowych w zakresie ofert hurtowych [O] na rynku polskim: o ile dla większości marek samochodów Auto-Elements konkuruje podobnymi rabatami, jak udzielane przez autoryzowanych dealerów, o tyle dla kilku wybranych marek, np. Nissan, Suzuki, Toyota, Hyundai, uruchomienie własnych dostaw części [O] z magazynów centralnych w Europie pozwala Auto-Elements oferować na część asortymentu rabaty większe, niż stosowane zwyczajowo na rynku polskim.


W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.