+48 32 2000 808
export@element.com.pl
MULTI-SUPPLIER OF SPARE PARTS

Nasza
Firma

Nasza Firma

Rodzinna firma Auto-Elements została założona w roku 1992 i jako start-up dysponowała wyłącznie pomysłami i energią właścicieli - bez kapitału, kontaktów i zaplecza finansowego. Firma zajęła się koordynacją dostaw do serwisów blacharsko-lakierniczych fabrycznie nowych części zamiennych do napraw powypadkowych aut wielu marek. Pomysł na biznes był oparty na rozwiązaniach z rynku holenderskiego, gdzie warsztaty blacharsko-lakiernicze były zaopatrywane w komplet części oryginalnych i zamiennikowych przez jednego, wielomarkowego dostawcę, a taki model zaopatrzenia okazał się wygodny i ekonomiczny. Wprowadzone 10 lat później przepisy GVO w Unii Europejskiej tylko potwierdziły słuszność tamtego wyboru.

Informatyczno-matematyczne wykształcenie właścicieli spowodowało, że rozwój założonej przez nich firmy był od poczatku opierany na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań bazodanowych, gromadzeniu i matematycznych analizach danych oraz na systemach IT, co do dziś stanowi stanowi wyróżnik Auto-Elements na rynku i jest elementem przewagi konkurencyjnej.  

Digits World
Auto-Elements posiada najbardziej rozbudowaną wielomarkową bazę numerów katalogowych części oryginalnych OE w Polsce, obejmującą kilkanaście milionów rekordów do ponad 20 marek aut, która:

  • jest zintegrowana z systemem zamówień i dostaw części zamiennych,
  • jest powiązana z bazami danych w programach do kalkulacji napraw Audatex, Eurotax i DAT
  • ma wbudowany system krosowania pomiedzy oryginalnymi i zamiennikowymi częściami nadwozia o najwyższym na rynku współczynniku dokładności.

Do dyspozycji warsztatów Auto-Elements oddaje bezpłatnie zaawansowane programy i narzędzia IT plus telefoniczno-mailowe call-center czynne 10 godzin dziennie, w którym pracują konsultanci z wieloletnim doświadczeniem w doborze części zamiennych.

Auto-Elements współpracuje z wszystkimi liczącymi się na rynku organizatorami i operatorami sieci napraw (SN) powypadkowych, a faktury za części oryginalne i zamienniki są uznawane przez wszystkich ubezpieczycieli.

​W latach 2002-2006 Auto-Elements prowadziła we współpracy z Polską Izbą Motoryzacji i Fundacją Multi-Expert ogólnopolskie szkolenia (ponad tysiąc uczestników z całego kraju) nt. europejskich przepisów GVO oraz nt. rozliczeń szkód powypadkowych w Polsce i w Europie. Po akcesji do UE Adrian R. Sklorz prowadził przez kilka lat stałą rubrykę "Akademia" w magazynie Nowoczesny Warsztat, ponadto przedstawiał autorskie analizy prawne i statystyczne na konferencjach i w wielu publikatorach, np. w Miesięczniku Ubezpieczeniowym (wcześniej A.Sklorz był pracownikiem akademickim na uczelni technicznej oraz pełnił funkcję eksperta sejmowego i senackiego).

​W roku 2012, czyli 2 dekady od start-upu, firma przeniosła się do własnego, nowoczesnego biurowca (pow. 500m2) i magazynu (kubatura rzędu 10.000m3). W widocznym niżej na zdjęciu obiekcie mieści się największy na Śląsku stock fabrycznie nowych części karoserii do popularnych modeli aut (poziom zapasu fast mooverów jest optymalizowany algorytmicznie).

​W roku 2022, czyli 3 dekady od start-upu, firma uruchomiła kolejną, trzecią w swojej historii, generację strony internetowej - tę, na której teraz jesteśmy ;-). Nowa strona www została zaprojektowana zgodnie z aktualnymi wymogami UX i UI.

​Firma Auto-Elements pozostaje niezależną firmą rodzinną, opartą wyłącznie na polskim kapitale.


W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.